Hrvatski MMA borac Mladen Brestovac pao je na dopingu.
Hrvatski MMA borac Mladen Brestovac pao je na dopingu. “Iz Nizozemske antidoping federacije su mi javili da su mi našli tragove meldonija u organizmu i da time kršim pravila o dopingu. Poslao sam im službeni dopis u kojem sam objasnio da sam koristio meldonij nekoliko mjeseci prije nego sam saznao da ću se boriti s Verhoevenomm kako bih poboljšao plućni kapacitet i podigao imunitet. Iskreno, nisam znao da će mi to ostati nekoliko mjeseci u tijelu te mi je barem drago da na nastupu u Las Vegasu se nije pokazalo na njihovoj kontroli. To mi uopće nije pomoglo u fizičkoj spremi u meču protiv Rica jer sam koristio meldonij neka tri tjedna i nisam osjetio baš neke rezultate. Iskreno, jednim dijelom mi je i drago da se ovo dogodilo jer sam u glavi već na izlaznim vratima iz sporta te ako bih se još borio ovo bi mi bila zadnja godina”, izjavio je Brestovac nakon sasznanja o dopingiranosti.
Nizozemski AT5 otkriva kako su preostali kršitelji propisa Badr Hari, Hesdy Gerges i Ariel Machada te da svima prijeti suspenzija u maksimalnom trajanju od četiri godine. Gerges i Hari su se međusobno borili u ožujku prošle godine te su obojica bili pozitivni na supstance pronađene u njihovom urinu. Gerges je u međuvremenu napustio Glory, potpisavši za Bellator, gdje je porazom započeo svoju MMA karijeru.
Izvor: Sportske novosti